1 اسفند 1397

یادواره جوانترین شهید مدافع حرم ، سید مصطفی موسوی در دبیرستان ماندگار البرز برگزار شد.

مولف: احمد یوسفی   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

یادواره جوانترین شهید مدافع حرم ، سید مصطفی موسوی در دبیرستان ماندگار البرز برگزار شد.

مراسم بزرگداشت شهید سید مصطفی موسوی ، جوانترین شهد مدافع حرم روز سه شنبه 30 بهمن 97 با
همت دانش آموزان دبیرستان ماندگار البرز ( گروه فرهنگی ابووصال ) و حضور خانواده معظم این شهید و
جمعی از فرماندهان گرانقدر، مدیر و مسئولین آموزش و پرورش منطقه 6 و مقامات محلی و منطقه ای در
سالن شهید رجایی البرز برگزار شد.
آقای دکتر نظریان مدیر آموزش و پرورش منطقه شش تهران در این مراسم با اشاره به یک حدیث از حضرت فاطمه زهرا (س ) گفتند ، حضرت زهرا ( س ) می فر مایند : خداوند جهاد را برای عزت اسلام بر ما واجب کرد. با توجه به این حدیث شریف پس دیگر حجت بر همه ما تمام است ، همه شهداء و شهید موسوی برای عزت اسلام رفتند و از جان خود و جوانی و آرزوهای خود گذشتند ،
آقای دکتر نظریان در ادامه افزودند: من به مادر گرانقدر این شهید عزیز که در جمع ما حضور دارند تبریک می گویم به خاطر تربیت چنین فرزند برومند ، رشید و آگاه و با توان علمی بالا ، که اگر امروز در میان ما بود قطعا جامعه ما به توانمندی های آن نیازمند بود ولی این شهید والا مقام با آگاهی و برای عزت اسلام و امنیت ایران جان خود را فدا کرد.
آقای دکتر نظریان در ادامه خطاب به دانش آموزان حاضر در سالن گفتند : دانش اموزان عزیز ، آینده سازان میهن اسلامی ، همه ما در قبال از جان گذشتگی ها و خون شهدای عزیز که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند چند وظیفه مهم داریم که باید انجام دهیم ، اول باید به فکر آبادانی کشور خود باشیم ، ضمن آنکه به فکر عاقبت خود هستیم رسالت ما و وظیفه ما این است که تلاش کنیم کشورمان را آباد کنیم.
دوم آنکه همه باید به فکر منافع عموم باشیم یعنی دنبال این باشیم که همه سعادتمند باشند ، از منافع شخصی باید بگذریم و به فکر عموم مردم ایران باشیم ، شهداء از جان و منافع خود گذشتند و برای عزت اسلام و برای آبادانی کشور عزیزمان ایران رفتند ما هم باید یاد بگیریم دنبال سعادت و خوشبختی کشورمان باشیم و در آخر باید بدانیم که پیام شهداء وفای به عهد است ، وفای به کشور ، وفای به عزت و استقلال و آزادی کشور ، وفای به خانواده ، اینها همه آموزه های دینی و اسلامی ماست که شهیدان با آگاهی به آن رسیدند.
مدیر آموزش و پرورش منطقه شش در پایان صحبت های خود از مدیر دبیرستان ماندگار البرز تقدیر کردند و افزودند : من از آقای محمدی تشکر می کنم که به دانش آموزان اعتماد به نفس و جسارت داده اند تا بتوانند همایش بزرگی این چنین ارزشمند برگزار و اجرا کنند .
سردار یزدی فرمانده گرانقدر سپاه تهران در سخنان کوتاهی خطاب به مدعوین بیان داشتند : مقام معظم رهبری فرمودند ، جوانان امروز اگر از جوانان صدر انقلاب بهتر نباشند کمتر نیستند ، این جمله حضرت آقا جمله بسیار عمیقی است و همه جوانان این کشور را شامل می شود و شهید موسوی و شهید حججی این جمله حضرت آقا را ثابت کردند ، این جوانان همان خط حضرت امام (ره ) و مسیر شهداء را می روند ، این جوانان امروز، آینده این انقلاب را رقم خواهند زد در عرصه های مهمی همچون علم و فناوری و امنیت و دفاع .
سردار یزدی در ادامه افزودند : حضور جوانانی مثل شهید موسوی و شهید حججی نشان داد وقتی جوانان اراده کنند می توانند ره صد ساله را یک شبه طی کنند
فرمانده محترم سپاه تهران در پایان گفتند : مقدم مادر شهید موسوی را گرامی می داریم و برای ایشان و خانواده محترمشان آرزوی خیر و سلامتی داریم.
سردار حسین اسداللهی فرمانده محترم بازرسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیگر سخنران این مراسم بودند که با ذکر خاطره ماندگاری از شهید مصطفی صدر زاده در شب تاسوعای حسینی فرمودند : عزیزان برای همه اتفاقات بزرگ یک مقدمه لازم است مگر بدون مقدمه و یک شبه ممکن است اتفاقات بزرگ رقم بخورد ، شهیدانی چون سید مصطفی موسوی و سید مصطفی صدرزاده همه زندگی خود را در طبق اخلاص گذاشتند همه باید بدانیم مقاومت هزینه دارد.
مادر گرانقدر شهید سید مصطفی موسوی سخنران دیگر مراسم بودند که پشت تریبون قرار گرفتند و با ذکر خاطرات شنیدنی و زیبا از جوانترین شهید مدافع حرم همه جمع را تحت تاثیر قرار دادند .
شهید سید مصطفی موسوی دانشجوی رشته مهندسی مکانیک واحد تهران غرب جوانترین شهید مدافع حرم است که تنها ۳ روز پس از قدم گذاشتن به سن ۲۰ سالگی در دفاع از حریم اهل بیت(ع) و آرمان های انقلاب و دفاع از مرزهای کشورمان به دست تروریست‌های تکفیری در روز پنج‌شنبه ۲۱ آبان سال ۱۳۹۴ در شهر حلب سوریه به شهادت رسید.
در ابتدای این مراسم آقای محمدی مدیر دبیرستان ماندگار البرز در پشت تریبون حضور یافت و به همه مدعوین ، میهمانان عالیقدر و خانواده معزز شهید والا مقام سید مصطفی موسوی خیر مقدم گفتند و از زحمات و کار زیبای دانش آموزان در برگزاری یادواره جوانترین شهید مدافع حرم تقدیر و تشکر کردند.
در این مراسم سرودی حماسی و زیبا توسط گروه سرود نغمه های بیداری اجرا شد و با استقبال گرم دانش آموزان همراه بود
در پایان مراسم با اهداء لوح سپاس و تندیس البرز از خانواده معظم شهید سید مصطفی موسوی تجلیل شد.
" تصاویر یادواره شهید سید مصطفی موسوی را در صفحه اصلی سایت مدرسه ببینید "
 
 
 
 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (170)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "یادواره جوانترین شهید مدافع حرم ، سید مصطفی موسوی در دبیرستان ماندگار البرز برگزار شد."


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید