12 بهمن 1395

نواخته شدن گلبانگ انقلاب در دبیرستان البرز

مولف: سیامک رحمانی   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

نواخته شدن گلبانگ انقلاب در دبیرستان البرز

همزمان با 12 بهمن سالروز ورودی حضرت امام خمینی(ره) به کشور زنگ انقلاب در دبیرستان ماندگار البرز نواخته شد
روز سه شنبه 12 بهمن ماه همزمان با اولین روز دهه مبارک فجر و به منظور گرامیداشت لحظه ورود تاریخی امام (ره) به میهن در سال 57، زنگ انقلاب در ساعت 9:33 در دبیرستان ماندگار البرز ؛ مراسم گلبانگ انقلاب با حضوراسفندیار معاون آموزش متوسطه ، محمدی مدیر دبیرستان ماندگار البرز، مجیدی مدیر دوره اول ، معلمان و دانش آموزان نواخته شد.

در این مراسم اسفندیار معاون آموزشی متوسطه ، به نمایندگی از خانم پروازی مقدم  رئیس آموزش وپرورش منطقه 6 شهر تهران ایام الله را تبریک گفت :دانش آموزان عزیز بدانید این انقلاب اسلامی مرهون رهبری مدبرانه حضرت امام خمینی (ره) وحدت یکپارچه مردم ایران بر اساس آموزه هایی تشیع صورت گرفته است . همه شما از دستاوردهای انقلاب در زمینه های علمی ، اجتماعی و سیاسی در جریان هستید و می دانید از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا همین امروز استکبار جهانی گاهی نعره مستانه تهدید جنگ را مطرح می کند گاهی از روی عجز و نا توانی این کشور را به صلح  فرا می خواند وهمه اینها مرهون یکپارچگی این ملت مسلمان است .

وی در ادامه افزود: برای به ثمر رسیدن این انقلاب بسیار جوانانی جان خودشان را فدا کردند و این انقلاب و نهاد این این انقلاب شکل گرفته و امروز وظیفه همه ما و شما عزیزان در این دوران حساس  درس خواندن ، درس خواندن و درس خواندن است در کنار مسایل تربیتی و برای پیشرفت و توسعه نیازمند تلاش شما هستیم .

محمدی مدیر دبیرستان ماندگار البرز در این مراسم ضمن سخنرانی در بین دانش آموزان دبیرستان ماندگار البرز در خصوص روز دوازدهم بهمن گفت:امروز سالروز ورود ابرمردی که نه تنها بزرگترین امپراطوری خاورمیانه که با زرو زورو با ظلم پایه گذاری شده بود را از ریشه و بینان برهم زد بلکه ابر مردی که تمام معادلات سیاسی جهان را برهم زد.

وی با اشاره به سخنان دکتر روحانی رییس جمهوری در روز گذشته در حرم مطهر امام (ره) مطرح شده بود گفت :« گفتمان و کلام و چراغ راه ما در حقیقت همان کلام حضرت امام است. اندیشه های حضرت امام هست». ایشان در ادامه گفت: من در این فرصت مختصر از تریبون استفاده می کنم و 6 اندیشه حضرت امام خمینی (ره) را امروز بازخوانی می کنیم.

اولین اندیشه حضرت امام (ره) مردم بود. امام می فرمودند: قدرت منهای مردم مفهومی ندارد و فرمود: میزان رای ملت است. دومین اندیشه حضرت امام (ره) جمهوری اسلامی بود. بهترین نماد اداره کشور جمهوری اسلامی است که بر پایه قانون و پرهیز از استبداد بنانهاده شده است. حضرت امام (ره) دموکراسی اسلامی را کامل تر از دموکراسی غربی می دانستند و در سال 1358 بیش از 98 درصد مردم به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند. حضرت امام (ره) فرمود: جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد است.

سومین اندیشه حضرت امام (ره) ولایت فقیه بود. ولایت فقیه که بزرگترین پشتوانه برای نظام محسوب می‌شد و ضامن مقابله با استبداد بود، همین ولایت فقیه انقلاب را پیروز کرد. 8 سال جنگ را مدیریت کرد که ما در این جنگ از 40 کشور اسیر جنگی داشتیم. همین ولایت فقیه مقام معظم رهبری که امنیت امروز ما در خاورمیانه و در دنیا بی نظیر است ، مدیون همین ولایت فقیه است. ولایت فقیه از اندیشه‌های اصلی و مهم حضرت امام (ره) بود.

چهارمین اندیشه حضرت امام (ره) استکبار ستیزی بود. مخالفت با سلطه‌ی بیگانگان حضرت امام (ره) می‌فرمود: مردم به کسانی رای ندهید که چشمشان به بیگانگان است. در سال 57 حضرت امام (ره) فرمودند: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و امروز اسلام ابرقدرت ها را به خاک مذلت می‌کشاند. دیدیم که آن‌ها با ایجاد داعش نه تنها نتوانستند به ما آسیبی برسانند بلکه همین داعش دامن آن‌ها را گرفت. ولی الحمدالله با همین ولایت فقیه و این چراغ راهی بود که منطقه را بعد از 38 سال منطقه همچنان پرنور نگه داشته است. پنجمین اندیشه حضرت امام (ره) : مسئولان باید خادم مردم باشند حضرت امام (ره) فرمودند: اگر به من خدمتگذار بگویند بهتر است رهبر بگویند.

ششمین اندیشه حضرت امام (ره): این انقلاب در حقیقت یک آسمانی بود جامعه شناسان غرب روی این انقلاب ما مطالعه کرده‌اند و آخر گفتند: جنس این انقلاب زمینی نبود بلکه آسمانی بود. جنس این انقلاب از ائمه (ع) ، امام حسین (ع) و امام زمان (عج) است.

وی در پایان از اینکه دانش آموزان هر روز خودشان مراسم‌های جشن ایام الله دهه فجر را برگزار می‌کنند تشکر و از پایه سوم که مجری برگزاری مراسم 12 بهمن بود تشکر کرد. دبیرستان ماندگار البرز که به مناسبت دهه فجر آذین‌بندی شدند و برنامه‌های متنوع با محوریت دانش‌آموزان در مدارس برگزار می‌شود که می‌توان به برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، کتابخوانی، روزنامه‌دیواری، وبلاگ‌نویسی و مسابقات ورزشی اشاره کرد.

 
 
 
 
 

تعداد مشاهده (469)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "نواخته شدن گلبانگ انقلاب در دبیرستان البرز"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید