چاپ خبر
دبیرستان ماندگار البرز سه‌شنبه, ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
معلم ایتدا باید به تزکیه انسان بپردازد

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در دبیرستان ماندگار البرز شهر تهران گفت:

معلم ایتدا باید به تزکیه انسان بپردازد

 

 

زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش در مراسم بزگداشت مقام معلم گفت : معلم ابتدا باید به تزکیه انسان بپردازد.

دبیرستان ماندگار البرز مراسمی به مناسبت بزرگداشت مقام معلم روز دوشنبه در سالن شهید رجایی دبیرستان با حضور دبیران ، برخی از اعضای انجمن فارغ التحصیلان دبیرستان و زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش ، نظریان مدیر آموزش وپرورش منطقه 6 شهر تهران برگزار کرد .

زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت .

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش گفت: آنچه که امروز در مدرسه البرز وجود دارد این است که آن اعتباری که در گذشته وجود داشته امروز هم با همت شما معلمان عزیز ، مدیران محترم مدرسه حفظ شده و کماکان اسم مدرسه البرز به عنوان جایگاهی که تعلیم و تربیت در تراز بالا در آن تحقق پیدا می کند مطرح می باشد .

ایشان در ادامه با اشاره به نقش معلمی در جامعه گفت: خداوند پیامبر بزرگوار را فرستاد تا آیاتش را برای ما بخواند و حکمت را به ما بیاموزد این نکته مشترک بین معلمی و کار پیامبران می باشد و آنچه که امروز مطرح می شود که هدف از تعلیم و تربیت هدف  چیست ؟ هدف آموزش وپرورش تربیت است و این نازل به نقش معلمی است . معلمی که منش و روش  و سلوکش در واقع تاثیر می گذارد در شکل گیری شخصیت دانش آموز ، شخصیت اخلاقی دانش آموز و شخصیتی که آن را آراسته می کند به فضائل و نیکی و دور می کند از پلیدی و زشتی ها همان چیزی که توفیق جوامع بشری به آن آراسته شد اون می تواند سعادت و سعادتمندی را برای جامعه فراهم کند و براین اساس است که معلم ابتدا باید به تزکیه انسان بپردازد.

ایشان در ادامه افزود: شما تراز دبیرستان را شهید چمران قرار دادید باید عرض کنم که مردم چمران را به روح لطیف اخلاق می شناسند . اخلاق چمران و روح عرفانی چمران نقطه برجسته اوست. و ما در حوزه تعلیم و تربیت وظیفه داریم این بعد را به عنوان بعد تعلیم کتاب که روش زندگی و طریقه زیستن است و تعلیم حکمت جمع کردن همه اینها زیر یک چرخ است ، اخلاق ، دانش زیستن ، دانش کشور داری در حکمت علمی و حکمت نظری یاد می شود.

در این مراسم از معلمان دوره اول و دوم تجلیل شد

 

انتهای پیام/.