5 تیر 1400

بازدید وزیر آموزش‌وپرورش از موزه، مدرسه دبیرستان ماندگارالبرز؛

مولف:   /  دسته: خبرهای مدرسه   /  رتبه دهید:
2/4

 بازدید وزیر آموزش‌وپرورش از موزه، مدرسه دبیرستان ماندگارالبرز؛

وزیر آموزش‌وپرورش با حضور در دبیرستان ماندگار البرز، در جریان بازدید از پروژه عمرانی «مرمت و بازسازی موزه، مدرسه البرز»، گفت: هدف از انجام این پروژه، حمایت از دبیرستان ماندگار البرز، به‌عنوان یکی از افتخارات فضاهای آموزشی کشور است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی با حضور در دبیرستان ماندگار البرز، از بخش‌های مختلف پروژه ساخت «موزه، مدرسه البرز» بازدید کرد و از نزدیک درروند جریان مرمت و بازسازی این بنای ماندگار قرار گرفت.

در این بازدید وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد: طرح مرمت و بازسازی «موزه، مدرسه البرز»، در جهت تقویت و پویایی بیشتر مدرسه ماندگار البرز، برنامه‌ریزی و عملیاتی شده است که با توجه به پیشرفت کار نسبت به مرحله قبل، به نظر می‌رسد تا قبل از پایان دولت، جمع‌بندی شده و عملیات مرمت موزه مدرسه ماندگار البرز به پایان برسد.

حاجی میرزایی افزود: هدف از انجام این پروژه حمایت از دبیرستان ماندگار البرز است. مدارس ماندگار به‌ویژه مدرسه البرز جزو افتخارات ملی آموزش‌وپرورش کشور است.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین عامل پایداری مدارس ماندگار، حفظ کارکرد قبلی آن‌ها است، تصریح کرد: مدرسه البرز باید کارکرد آموزشی داشته باشد و در کنار کارکرد آموزشی، دانش آموزان استان‌ها و مدار س دیگر بتوانند از فضای این مدرسه بازدید کنند.

شایان‌ذکر است؛ ساختمان «موزه مدرسه ماندگار البرز»، ساختمانی با قدمت بیش از 140 سال است که تا سال گذشته به‌صورت متروکه در مدرسه البرز واقع‌شده بود و هم‌اکنون به دستور وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، احیا و 70 درصد کارهای مرمت و عمرانی آن انجام و باقی کارها در دست اقدام است.

تعداد مشاهده (806)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر " بازدید وزیر آموزش‌وپرورش از موزه، مدرسه دبیرستان ماندگارالبرز؛"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید